خدمات ما

دوربین مدار بسته
دوربین مدار بسته که به اختصار (Closed-circuit television) CCTV و یا video surveillance نیز شناخته می شود . این دوربین های ویدئویی برای انتقال یک سیگنال به یک محل خاص میباشد که در مجموعه ای محدود ازنمایشگرها به نمایش گذاشته میشود.
(CCTV) گاهی به سادگی نظارت تصویری نامیده می شود. دوربین مدار بسته به سیستم فید های ویدئویی اشاره دارد که در یک سیستم بسته از دوربین های مختلف امنیتی منتقل می شود. دوربین مدار بسته از پخش تلویزیونی متمایز است، در آن سیگنال ها فقط برای هر کسی که برای رهگیری فرستاده می شود ارسال نمی شود. در عوض، جریانهای ویدیویی فقط برای کاربران مجاز در دسترس هستند. به لحاظ عملی، هر سیستم نظارت تصویری دوربین خانگی از لحاظ فنی یک سیستم دوربین مدار بسته است. فقط شما، کاربر و نمایندگان مجاز شما قادر به دسترسی و بررسی فید ها از دوربین های موجود در سیستم می باشند.
این نوع دوربین ها معمولا در مکان هایی مانند : کافه ها ، بانک ها ، مدارس ،هتل ها ، فرودگاه ها ، مدارس ، بیمارستان ها ،رستوران ها ، تاسیسات نظامی ،فروشگاه های رفاه و مناطقی که در آنها به امنیت نیاز است مورد استفاده قرار میگیرند . در کارخانه های صنعتی در بخش هایی که انسان نمیتواند حضور داشته باشد و روند کار توسط او بررسی شود از سیستم حفاظتی دوربین مدار بسته میتوان استفاده کرد. سیستم های مدار بسته ممکن است به صورت مداوم و یا اینکه به صورت موقت برای ضبط یک رویداد خاص مورد استفاده قرار بگیرند. استفاده از دوربین های مدار بسته در بسیاری از نقاط جهان و توسط عده ای بسیاری از مردم رایج است . فرم پیشرفته تری از دوربین های مدار بسته با استفاده از ضبط دیجیتالی ویدئویی NVR یا DVR مهیا میشود .
در ذیل اجزای تشکیل دهنده یک سیستم مدار بسته را شرح می دهیم:

دوربین :
دوربین از لحاظ اینکه منبع تولید تصویر در یک سیستم مداربسته می باشد اولین جزء یک سیستم مدار بسته به حساب می آید و ساختار آن از چشم انسان الگوبرداری شده است . پرتو های نور و رنگ پس از عبور از لنز از طریق یک سنسور خاص به سیگنالهای الکتریکی تبدیل و پس از پردازش ، این سیگنالهای تصویر از طریق بستر خروجی (عموماً کابل کواکسیال) منتقل می گردد . این سیگنالها برای ضبط و تهیه آرشیو تصاویر می توانند قبل از نمایش ، به دستگاه ذخیره سازی تصویر DVR (Digital Video Recorder) منتقل شوند.

بستر ارتباطی:
زمانیکه سیگنالهای تصویر تشکیل می گردد ، این سیگنالها می بایستی برای نمایش در نمایشگرها انتقال یابد . با توجه به فاصله دوربین تا نمایشگر و شرایط محیطی ، بستر های مختلفی بکار می رود . همانطور که بیان شد عموماً این انتقال توسط یک کابل کواکسیال انجام می شود اما گاهی نیاز به تجهیزات بی سیم برای انتقال تصویر و یا فیبرهای نوری در فواصل طولانی تر می باشد و گاهی نیز به انتقال از طریق شبکه هایLAN و یا اینترنت می باشند . هرکدام از بستر های ذکر شده خود تجهیزاتی را جهت اتصالات و یا انتقال نیاز دارند.

مانیتور:
مانیتور وظیفه نمایش تصاویر ضبط شده به وسیله دوربین مداربسته را بر عهده دارد. نمایشگر یک سیستم مداربسته می تواند یک تلویزیون یا یک مانیتور باشد که تفاوت آنها تنها در نوع ورودی آنهاست اما آنچه در انتخاب نمایشگر حائز اهمیت است فاصله ایست که بیینده می تواند تصاویر را از نمایشگر به صورت واضح تماشا کند.

ضبط کننده تصویر دیجیتال:
دستگاه ضبط تصویر مهم ترین مولفه یک سیستم مدار بسته می باشد به این علت که در اکثر مواقع سیستم مدار بسته در مواردی به کار گرفته می شود که رخدادی اتفاق افتاده و تصاویر ضبط شده آن باید بازبینی و بررسی گردد ، با فرض اینکه دوربین های به کار رفته در سیستم مدار بسته از بهترین و مرغوب ترین نوع انتخاب گردد مسلماً اگر تصاویر ضبط شده توسط دستگاه ضبط تصویر دارای کیفیت مطلوب نبوده و جزئیات صحنه قابل شناسایی نباشد اساس کار آن سیستم زیر سوال خواهد رفت به همین دلیل دستگاه ضبط تصویر را می توان مغز یک سیستم مدار بسته دانست . این دستگاه تصاویر آنالوگی یا دیجیتالی که از دوربین ها دریافت می کند و بر روی هارد دیسک ذخیره می کند

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

نشانی: اصفهان خیابان فردوسی ، خیابان موحدیان مجتمع ثریا ، طبقــه اول
تلفکس(5 خط): 14 13 35 32-031
                      30 45 22 031-32

دفتر تهران: سعادت آباد ، میدان کتاب ، بلوار فرحزادی ، بوستان دوم غربی ، ساختمان میلاد ، طبقه 6 ، واحد 604
تلفن: 55 07 37 22-021

تمامی حقوق سایت متعلق به گروه آمن است.

All rights reserved Copyright © 2017 | Designed By:WoCoM