قفل دیجیتال

امتیاز کاربران

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active
 
مکانیزم قفل دیجیتال

در این مقاله قصد داریم تا بصورت تخصصی به بررسی قسمتی از مکانیزم قفل های دیجیتال بپردازیم.

قفل دیجیتال راهی برای جایگزین کردن دسته کلید های حجیم و همچنین اضافه کردن اتوماسیون های اضافی به منزل یا محل کار مانند قفل کردن از راه دور یا باز کردن قفل است.
بنابر اعلام IRANLOCK اگر چه این سیستم بیشتر در خودرو ها یافت می شود ولی امروزه شرکت های بسیاری این سیستم را برای منازل یا محل کار ارائه داده اند.
در هر نوع قفل درب،از یک زبانه برای چفت کردن درب استفاده می شود و این زبانه در صورت چفت بودن از دسترسی غیر مجاز جلوگیری می کند این زبانه می تواند به صورت فنری باشد که توسط فنر در محل نگه داشته می شود و به شما اجازه می دهد تا درب را ببندید(اما باز نکنید) و در صورت قفل شدن آن را بازکنید یا زبانه ثابت ایمن‌تری داشته باشید که تا زمانی که به‌ صورت دستی باز نشود در جای خود قرار می‌گیرد. در هر دو حالت، قفل‌کردن و باز کردن قفل با چرخاندن عنصر دستگیره یا کلید در سیلندر قفل برای حرکت زبانه و قفل حاصل می‌شود.
قفل‌های کلید سنتی با استفاده از پین و فنرکار می‌کنند که در آن سیلندر قفل در جای خود با یک خط از پین‌های فلزی کوچک نگه‌داشته می‌شود که هر یک از نیمه فوقانی و پایین تشکیل‌ شده است. هنگامی‌ که یک کلید در داخل قفل قرار می‌گیرد و چرخانده می‌شود، لبه ناهماهنگ دندانه‌دار موجب می‌شود که هر پین به میزان مشخصی جابه‌جا شود. سیلندر فقط زمانی اجازه باز شدن می‌دهد که هر پین فقط به ‌اندازه مجاز جابجا شود تا یک جداسازی مستقیم بین نیمه بالایی و پایینی همه پین‌ها ایجاد شود.meca

قفل دیجیتال همچنین شامل قطعه‌ای به نام «عمل‌کننده» هست که زبانه را به موتور کوچک نصب‌ شده در داخل درب یا قاب خود متصل می‌کنند. موتور توسط یک پالس الکتریکی کنترل می‌شود که ممکن است از چندین طریق عمل کند: توسط یک کارت‌خوان الکترونیکی، توسط یک صفحه‌ کلید یا یک سنسور کنترل از راه دور بی‌سیم. در هر صورت، قفل درب الکترونیکی طوری تنظیم‌ شده که عمل‌کننده موتور تنها پس از دریافت پالس الکترونیکی مجاز، عمل کند.
هر نوع قفل دارای جوانب مثبت و منفی خاص خود است. کلیدهای فیزیکی مانند کلیدهای فلزی، کارت‌های کلیدی یا ریموت دستی قابل از بین رفتن یا آسیب دیدن نیستند، در حالی‌ که رمز ممکن است فراموش شود (شخص غیرمجازی از آن استفاده کند). رمزها می‌توانند در صورت لزوم توسط کاربر به ‌سرعت و به ‌راحتی تغییر داده شوند، در حالی‌ که تغییر قفل‌ها و کلیدهای فیزیکی بسیار سخت‌تر هست و به سخت‌افزار و تخصص خاصی نیاز دارد.
در بیشتر قفل‌های الکترونیکی، ترکیبی از قفل فیزیکی و الکترونیکی تعبیه‌ شده است. به‌عنوان‌ مثال، شما ممکن است یک کلید فیزیکی برای تنظیمات و یا مواقع اضطراری داشته باشید، اما برای قفل‌ کردن و باز کردن قفل درب به ‌صورت روزانه از ریموت یا صفحه‌ کلید استفاده کنید. این روش هم راحتی و هم ایمنی بیشتر را برای شما فراهم می‌کند، درعین‌ حال این سیستم قابلیت های دیگری نیز دارا می باشد.

 

 

مشاوره رایگان درمورد قفل دیجیتال مشاهده انواع قفل دیجیتال

دیدگاه‌ها  

+1 # zahra 1398-08-29 12:04
خیلی ممنون از توضیحات کاملتون فقد همه ی این انواع قفل های به این صورت کار می کنند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
+1 # parvin saburi 1398-09-21 11:54
به نقل از zahra:
خیلی ممنون از توضیحات کاملتون فقد همه ی این انواع قفل های به این صورت کار می کنند؟

بله عزیزم مکانیزم همشون یکیه
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید