قفل دیجیتال

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
قفل های دیجیتال در گذر زمان

قفل به دستگاه یا وسیله ی مکانیکی یا دیجیتالی گفته می شود که با ابزاری به نام کلید، کارت کلید، اثر انگشت، کارت RFID یا در مراحل پیشرفته تربا وارد کردن کلمه عبور باز می شود، در اصل قفل را به در می زنند تا کسی نتواند آن را باز کند...

قفل وسیله ای است که با آن درب خانه ، محل کار ، صندوقچه ، قفسه و...را قفل می کنند و برای محافظت از وسایل داخل یا خود آن منطقه استفاده می شود.
قفل های قدیمی
قدیمی ترین شکل قفل در ویرانه های خرساباد نزدیکی نینوا پیدا شده است و حدود 4 هزار سال قدمت دارد.این قفل، چوبی و دارای میله های چوبی است که در قفل قابل حرکت است و در صورت چفت شدن در قفل در وضعیت بسته قرار می گیرد.نمونه هایی از این نوع قفل ها در ژاپن و نروژ نیز دیده شده است و مصریان باستان نیز این قفل ها را می شناختند.در حفره های تپه چغازنبیل در استان ایلام،قفل و میله های سنگی نیز پیدا شده است که قدمت آن به قرن سیزدهم میلادی می رسد.رومیان،قفل ها و کلیدهای فلزی را اختراع کردند و برای اولین بار از ضامن ها برای ایمنی قفل استفاده کردند.
تاریخ شناسان عصرجدید هنوز مطمئن نیستند که کدام تمدن باستانی برای اولین بار قفل مکانیکی را ساخته اند:مصری ها؟رومی ها؟یونانی ها؟یا شاید هم ایرانیان!خیلی ها معتقدند این تمدن ها هر یک مستقل از دیگری قفل های خود را ساخته اند.
قفل های عصر جدید
در قرن هجدهم و با شروع انقلاب صنعتی و پیشرفت تکنولوژی و نیاز افراد به امنیت بیشتر،تغییرات بزرگی در ساختار قفل ها به وجود آمد.لینوس یال تولیدات موفقی در زمنیه ساخت قفل داشته است و امروزه تولیدات موفق او به یکی از پیشرفته ترین مدل های قفل درب دیجیتال تبدیل شده است.در گذر زمان
در عصر دیجیتال، فناوری در خانه و زندگی تمام مردم گنجانده شده است و افراد خواه یا ناخواه از فناوری های دیجیتالی که به وجود آمده است استفاده می کنند.پیشرفت تکنولوژی باعث تغییر در قفل نیز شده است و قفل دیجیتال را روانه بازار کرده است.
با پیدایش قفل دیجیتال خیلی از نگرانی های مردم از بابت خطرات احتمالی که خانه یا محل کار آن ها را تهدید میکرد راحت شد زیرا این نوع قفل ها امنیت بالایی داشته و همین طور این امکان را برای افراد فراهم می آورد که با استفاده از روش های دسترسی جدید مانند رمز،کارت و یا اثر انگشت درب ورودی خانه یا محل کار خود را باز یا قفل نمایند.
با پیدایش تلفن های هوشمند و استقبال چشمگیر مردم نسبت به استفاده از تلفن های هوشمند برای کنترل لوازم مختلف، قفل های دیجیتال نیز با ارائه نرم افزاری که با نصب آن بر روی گوشی هوشمند افراد می توانند جهت کنترل درب ورودی ساختمان از آن استفاده نمایند تغییرات دیگری در صنعت قفل سازی ایجاد کردند.قفل دیجیتال هوشمند از راه دور توسط تلفن همراه کنترل و مدیریت می شود.با این ویژگی شما می توانید در هرجای دنیا که هستید ورود و خروج از درب را کنترل نمایید.
قفل ها در آینده
قفل هایی با ویژگی های تشخیص چهره و یا حتی ویژگی هایی مانند اسکن شبکیه چشم در آینده ای نه چندان دور قابل مشاهده هستند.گقتنی است امروزه در سازمان های بزرگ حساس و امنیتی از این نوع قفل ها استفاده می شود اما زمان زیادی طول نمی کشد تا قفل درب دیجیتال باقابلیت تشخیص چهره و اسکن شبکیه چشم و کف دست در جهان فراگیر شود.
با اطمینان به گروه آمن و خرید قفل های دیجیتال با تکنولوژی و عصر جدید همگام شوید گروه آمن تمام تلاش خود را می کند تا شما زندگی سراسر آرامش و امنیت داشته باشید و خود را برای زندگی در آینده آماده نمایید.

 

مشاوره رایگان درمورد قفل دیجیتال مشاهده انواع قفل دیجیتال

دیدگاه‌ها  

0 # وحید 1398-10-01 12:32
واقعا قفل های قدیمی اذیت کننده هستند امیدوارم قفل های دیجیتال رو همه جا استفاده کنند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # محسن 1398-10-01 12:33
قفل های شما هم به گوشی متصل میشند؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # majid 1398-10-17 12:43
به نقل از محسن:
قفل های شما هم به گوشی متصل میشند؟

خیر به موبایل وصل نمیشند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # setayesh 1398-10-01 12:34
چه نرم افزاری باید روی گوشی نصب بشه تا با قفل دیجیتال مچ بشه؟
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # majid 1398-10-17 12:44
به نقل از setayesh:
چه نرم افزاری باید روی گوشی نصب بشه تا با قفل دیجیتال مچ بشه؟

اپلیکیشنی ندارند برای همین هم هست که غیر قابل هک هستند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن
0 # erfan 1398-10-17 12:45
به نقل از setayesh:
چه نرم افزاری باید روی گوشی نصب بشه تا با قفل دیجیتال مچ بشه؟

اپلیکیشنی ندارند برای همین هم هست که اصلا هک نمیشند
پاسخ دادن | پاسخ به نقل قول | نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید