قفل دیجیتال

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive
 
قفل های دیجیتال در گذر زمان

قفل به دستگاه یا وسیله ی مکانیکی یا دیجیتالی گفته می شود که با ابزاری به نام کلید، کارت کلید، اثر انگشت، کارت RFID یا در مراحل پیشرفته تربا وارد کردن کلمه عبور باز می شود، در اصل قفل را به در می زنند تا کسی نتواند آن را باز کند. اولین قفل ساخت بشرمربوط به اشوریان در نینوا بوده و سیستم آن به این شکل بوده که تشکیل شده از یک پیچ و یک کلید که با گذاشتن کلید داخل آن و چرخاندن به یک طرف قفل باز می شده.


اما کم کم قفل های پیشرفته تر و محرمانه ساخته شد به این ترتیب که یک سری موانع داخل قفل قرار داده شد که دیگر با هر کلیدی هر قفلی باز نشود. رومیان باستان و ثروتمندان از قفل های مخصوص و محرمانه برای قفل کردن گاو صندوق هایشان استفاده می کردند و کلیدهایی به صورت انگشتر ساخته بودند تا هم گم نشود و هم اینکه هر کس نتواند آن قفل را باز کند. قفل مدرن با شروع انقلاب صنعتی در قرن ۱۸ قفل ها و کلیدها با پیچیدگی بیشتری ساخته شدند.
قفل ترمز اهرمی اولین بار توسط رابرت بارون در سال ۱۷۷۸ میلادی ساخته شد که داخل آن برای جلوگیری از حرکت پیچ قفل اهرم گذاشته شد. این نوع قفل هنوز هم استفاده می شود؛ و به این ترتیب پا به پای پیشرفت صنعت، قفل ها هم در اشکال و ابعاد گوناگون ساخته شدند تا اینکه امروزه جدیدترین و پیشرفته ترین نوع قفل یعنی قفل دیجیتال به بازار آمد.

انواع قفل دیجیتال

این نوع قفل ها به دلیل وجود آهنربای داخل آنها باعث بالا رفتن امنیت خانه یا جایی می شود که از آن استفاده می شود. البته باید به شما بگوییم که این نوع قفل ها به راحتی نمی توانند باز شوند. و کاملا ضد ضربه هستند و در هنگام باز کردن درب با اهرم آسیب کمتری به قفل و درب می آید.

قفل های دیجیتال هتلی: این نوع قفل ها متناسب با نیاز هتل داری ساخته شده اند و نحوه کار آنها به گونه ای است که قفل به صورت اتصال به یک دستگاه کارت خوان که معمولا در لابی هتل کار گذاشت می شود متصل شده و تمامی کارهای قفل از طریق دستگاه کارت خوان در لابی هتل صورت میگیرد.
قفل های دیجیتال مخصوص ساختمان های مسکونی و اداری: که در دو نوع در بازار عرضه می شود و با باطری قلمی کار می کنند و نیازی به هیچ دستگاه جانبی برای شناسایی و تعویض رمز و اثرانگشت ندارند و فقط صاحب قفل می تواند این کار را انجام دهد.

 

مشاوره رایگان درمورد قفل دیجیتال مشاهده انواع قفل دیجیتال

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شبکه های اجتماعی

تماس با ما

نشانی: اصفهان خیابان فردوسی ، خیابان موحدیان مجتمع ثریا ، طبقــه اول
تلفکس(5 خط): 14 13 35 32-031
                      30 45 22 031-32

دفتر تهران: سعادت آباد ، میدان کتاب ، بلوار فرحزادی ، بوستان دوم غربی ، ساختمان میلاد ، طبقه 6 ، واحد 604
تلفن: 55 07 37 22-021

تمامی حقوق سایت متعلق به گروه آمن است.

All rights reserved Copyright © 2017 | Designed By:WoCoM